| mtw123 a întrebat:

Salut.

Vreau si eu sa stiu cum sta treaba la digi rcs rds. Adică vreau sa cumpar un telefon in rate de acolo. Si m-am uitat pe site am vazut cam cum sta treaba, dar am o nelamurire. De exemplu eu vreau sa cumpar un telefon de acolo nu conteaza care platesc rata si abonamentul?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa ai un abonament (pe 1 sau 2 ani), platesti un avans si ratele achiti impreuna cu plata abonamentului.
Abonamentul costa f putin, la "nelimitat" - daca mai esti abonat la net si TV - costa 5 euro cu TVA, iar totalul te costa mai putin ca la alte firme, cu abonament si telefon asemanator.

| JackBoston a răspuns:

Da si dai si un avans inainte, chiar daca il iei in rate.(naspa) si platesti avans, ratele si abonanent.