| Adrian0102 a întrebat:

Salutare. Am achizitonat un telefon Samsung Gaalxy S8 ieri de la Vodafone.Telefonul a fost in cutie nu am umblat deloc la el pana acum 10 minute. Am umblat putin mai devreme pe el si am observat ca sus unde este camera, senzori etc unde trebuie sa tragi bara de notificari bara de notificari se trage foarte, forte greu. La achizitionare fata de acolo mi-a pus pe display o folie de sticla. Cred ca asemantaoare cu acesta https://www.mobiledirect.ro/......2q2w2.html

Cred ca find nepriceputa mi-a pus gresit folia. Nu stiu exact daca asa trebuie pusa da oarca pe margine se vede si se simte un mic canal ceva milimetric iar cand apas pe display sus in zona unde este bara de notificari se aude un sunet ca si cand ai sparge bule de aer dar nu se vede ca ai fii ceva bule de aer.Cum era la folile vechi care ramanea aer si incercai sa il scoti. Oare sa fie de la folie? Oricum maine ma duc inapoi sa vad ce e cu telefonul. Nu am incercat sa ii dau folia jos. Repet in zona cu b ara de notificari am zenzatia ca sunt probleme cu touchscreen.ul merge forte greu sa trac de bara de notificari. Am reusit sa scriu un roman intreg :
)

A mai intmpinat cineva acesata problema? Oare este de la folia de protectie?

1 răspuns:
| Stef98 a răspuns:

Salutare, uneori sau tot timpul folia scade atingere sa spun asa, ecranul devine un pic mai unresponsive cu folia numai este atat de "sensibil".

Multa bafta!