| SquadCrs a întrebat:

Salutare.am cumparat un Samsung galaxy ace si la conectarea incarcatorului telefonul nu mai functioneaza pe partea de touch..intra singur in meniu ..stie cineva care este problema? va rog mult

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă l-ai cumpărat de nou şi ai Garanţie, atunci îl duci înapoi la magazinul de unde l-ai cumpărat ( este defect ) sau la Service-ul care efectuează/deserveşte Garanţia!

Cel mai probabil, este o problemă internă la contactul dintre mufa încărcătorului şi placa de bază ( poate avea joc şi face contact greşit )...

Toate cele bune.

| eLPadrino a răspuns:

Revino la setarile din fabrica din meniul setari. Sau un Hard Reset: *2767*3855#, dar in cazul asta ti se sterg toate datele, pozele, muzica etc din el. Daca nu merge nici asa, din pacate trebuie sa mergi la un serivce sau sa folosesti certificatul de agarntie, daca l-ai cumparat de nou.