| bizo95 a întrebat:

Salutare am o intrebare am o persoana din familie apropiata plecata din Tara si aceasta si-a activat serviciul de roaming dupa care a plecat din Tara eu am sunat-o si i-mi tot intra robotul si i-mi spune abonatul apelant nu este disponibil momentan va rugam reveniti dupa care dupa 5 minute primesc mesaj cum ca abonatul este disopnibil acum si potate fi sunat dupa care sun si iar i-mi spune ca abonatul apelat nu este disponibil

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si care este intrebarea? Poate numai vrea sa fie deranjat, i ai cerut ceva? Ca stii cum sunt oamenii daca le ceri ceva ei nu mai vor sa stie de tine.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca este in zona fara semnal sau cu semnal slab, atunci dupa asteptare indelungata intra robotul.
Daca suna de 3-4 ori, dupa care intra robotul, atunci nu aude soneria telefonului, probabil e pus pe silentios. sau nu este langa telefon /nu vrea sa raspunda.

| Denila123 a răspuns:

Trebuie sa pui prefix tari în ce țară a plecat, te ajut eu