| alodis a întrebat:

Salutare, am o tableta Allview aldro 2 speed duo si am o problema cand descarc de pe magazin play, imi descarca cu o viteza foarte mica 10-11 kb pe secunda, mentionez ca nu era la fel, inainte descarcam cu 4-5 mb/s tot de pe acelasi router de wirles 'tenda w316r ' va rog daca ma puteti ajuta, multumesc.

Răspuns Câştigător
| CatalinSGC a răspuns:

1. Semnalul wifi este slab
2. Incearca cu un alt telefon sau tableta cu wifi si vezi daca viteza de descarcare este acceasi daca nu dai o resetare generala la tableta
3. Descarci ceva simultan cu un alt device sau cineva iti acceseaza routerul si descarca ceva de pe net
Si ca sa fii sigur ca nu iti acceseaza nimeni routerul deconecteaza toate dispozitivele de la wifi si uitete la beculetul de la wifi la routerului
Sper ca ti-am fost de folos FUNDA

6 răspunsuri:
| AuroraLaptelui a răspuns:

Sunt 3 variante: 1. Un vecin îți folosește netul 2. E de la tabletă, are prea multe chestii ce consumă net 3. Se foloseste mai mult netul de la acel operator în zona ta. Nu am nicio soluție, ți-am zis motivele.

| YoungCaesar a răspuns:

Salut!

Sa scoti routerul si acumlatorul de la tableta pentru 30 de secunde.

Sper ca te-am ajutat, sa revii cu un raspuns!

| YoungCaesar a răspuns:

Routerul din priza *

| alodis explică:

Nu baieti, nu stie nimeni parola de la router, dar face de ceva vreme in coace asa, daca descarc de pe 4 shared merge bine, doar cu magazin play face figuri.

| alodis explică:

Pe alt telefon e aceeasi viteza.

| alodis explică (pentru alodis):

Adica 10-11 kb/s