| GeoSilvesan a întrebat:

Salutare, am o mica problema cu telefonul(Nexus 5x). Aseara am vrut sa descarc o aplicatie(Fun Run ) dupa ceva timp in care stau pe Youtube se inchide dintr.o data. Acum nu se mai porneste doar cateodata cand apare numele firmei si se inchide iarasi. Ma puteti ajuta? Sau daca a mai patit cineva ceva de genul. Multumesc.

3 răspunsuri:
| Rommeo a răspuns:

Lg Nexus 5x, Lg g4 si Lg v10 sunt recunoscute pentru problema bootloop-ului. Asa ca daca a intrat in bootloop adio, singura rezolvare este schimbarea placii de baza. Pentru ca multi spun ca ba ca-l au de un an ba mai mult, ei bine aceste telefoane nu au un termen anume cand intra in acest bootloop, pot intra in primele zile de la achizitie dar pot intra si dupa un an sau mai mult. Este o problema tehnica de implementare a procesorului snapdragon 808 pus pe aceste trei modele.

| GeoSilvesan explică (pentru Rommeo):

Eu inca am garantie, pot rezolva ceva cu ea?

| Rommeo a răspuns (pentru GeoSilvesan):

Cat ai garantie esti asigurat, dupa aia esti pe cont propriu.