| Miron_Lucian_1995 a întrebat:

Am si eu o problema cu un Lg Optimus L9. In ultimele zile telefonul imi mergea cam greu si se cam blocat si l-am resetat ca sa revina la setarile din fabrica si acuma nu imi mai merge Magazin Play si Google+. Pe internet pot intra, se conecteaza, merge ok. Cand intru in Magazin Play e cursorul ala care se incarca dar nimic in plus.
Ce pot face in cazul acesta? Un sfat ar fi bine venit, multumesc!

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Si eu am avut problema asta cu el. Nu mai intrasem o buna perioada pe wi-fi iar in momentul in care am vrut sa intru pe Magazin Play a trebuit sa astept am 10 minute pana s-a conectat si aveam doar cursorul in timpul asta. Dupa ce s-a conectat prima data nu am mai avut probleme cu el.
Nu stiu daca asta va fi si solutia la tine, dar ai putea sa incerci.

| Evolution a răspuns:

Daca se incarca si nu merge inseamna ca nu face conexiunea la internet, incearca sa te conectezi la alt wi-fi sau la netul de pe cartela, cand ai dat resetare din fabrica te pune sa configurezi telefonul, vezi daca ai introdus datele de la google ok, daca nu dai de cap te duci la gsm si ii spui problema, daca nu are nici-o problema telefonul nu iti ia nimic happy