| MrEvil89 a întrebat:

am un abonament Vodafone pe care vreau sa-l inchid dar vreau sa pastrez numarul pe care ulterior vreau sa-l trec pe Orange. vreau sa stiu daca se poate face aceasta mutare si daca trebuie sa anunt pe cei de la vdf de schimbare.multumesc

Răspuns Câştigător
| vladmircea a răspuns:

Deci se poate, mergi direct la Orange fara a ii anunta pe cei de la Vodafone si acolo spui problema si dorintele, daca le spui la aia de la Vodafone iti ia numarul happy.
Parerea mea nu trece la Orange, dezastru te mint in fata fara sa iti dai seama, servicii proaste.

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Iti multumesc pentru interesul prezentat.
Portarea efectiva a numarului de telefon detinut intr-o alta retea, se poate face prin depunerea unei cereri de portare la unul dintre magazinele noastre teritoriale, pastrandu-ti in acelasi timp numarul de telefon.
Poti obtine detalii referitoare la etapele procesului de portare prin accesarea urmatoarelor link-uri http://www.orange.ro/services/portabilitate-ro.html si www.portabilitate.ro.
O zi buna,
Orange Helper