| lau001 a întrebat:

Salutare,am un iphone 5 pe care scrie ca Iphone-ul este dezactivat, renincercati peste 47 de ani, iphone-ul l-am primit cadou de la sora-mea pe care l-a luat de la cineva si avea cont de icloud pe el si cred ca de aceea s-a blocat ca l-am dus laa reparat si cred ca s-a resetat cumva

3 răspunsuri:
| Dariuss11122 a răspuns:

Daca are cont icloud afla contul intra de pe un pc pe icloud com logheazate si foloseste optiunea FOUND IPHONE si alege setarea LOST IPHONE aceasta optiune iti va da posibilitatea de a introduce un nou cod dar iti va sterge ceea ce ai in telefon, in caz ca ai activat optiunea back up poti recupera acele poze, contacte, mesaje in caz contrai nu le vei avea, dar bucurate ca vei putea folosii mobilul acum, nu peste 47 de ani

| lau001 explică (pentru Dariuss11122):

Problema e ca nu prea pot sa aflu contul de icloud

| Dariuss11122 a răspuns (pentru lau001):

Cred ca exista o comb de butoane pe care ai putea sa o folosesti pentru aceasta pb, cauta pe Youtube