| SquadCrs a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S Advance...
Problema este urmatoarea: tonul de mesaj nu imi suna complet... am resoftat telefonul si tot asa face...nu tot timpul dar la doua zile face asa..care este problema? daca cineva poate sa ma ajute dau funda!

2 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna,

Il conectezi la pc prin cablu usb, deschizi Kies-ul si ii faci update-ul la 4.1.2. ( iti spune o posesoare de Advance cu 4.1.2 pe el ). S-a invechit 2.3.6.

| GrigoRee94 a răspuns:

Daca ai un 2.3.6 pe el ar cam fi cazul sa ii faci si lui un update la 4.1.2 sau 4.0.4(eventual cat suporta el) ca de obicei Gingeru nu prea mai e stabil happy.