| noid a întrebat:

Salutare! Am un telefon Samsung S10 Lite. De ieri mufa de USB-C face figuri. Nu mai accepta încărcătorul și cablul originale cu care puteam încărca super-rapid, doar unul aftermarket. De asemenea, nu mai recunoaște căștile audio. Am verificat la alte telefoane, dar la acelea funcționează ok. Am încercat sa curat mufa de USB-C, am dezinstalat actualizările firmware, dar nimic. Vreun sfat, va rog frumos?

1 răspuns:
| Brizbriz a răspuns:

Service
presupun ca nu asta e raspunsul pe care il doreai, ci o solutie simpla usoara si care sa functioneze
daca aici https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10_lite-9917.php scria water proof, ti-as fi recomandat spray cu alcool izopropilic, dar nu scrie, moment in care cu ala poti sa ii strici ecranul sau chiar sa il arzi