| Sarcopt a întrebat:

Aveți idee dacă la Vodafone, percep vreo taxă în avans la închierea unui abonament nou? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Doar la chirii am auzit de o luna, doua in avans happy

La abonamente de telefon stiu ca nu le da voie legea sa iti ceara abonament in avans (faceau RCS la un moment dat chestia asta si au fost obligati sa schimbe cand a intrat legea in vigoare). Au voie sa factureze doar abonamentul lunii in curs (si convorbirile si alte alea de pe luna trecuta).

Cel mai sigur este sa intri in primul magazin pe care scrie Vodafone si sa intrebi.

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Nu. Exista insa o taxa daca vrei sa reziliezi contractul inainte de terminarea perioadei contractuale obligatorii (nu mai stiu cat e - 1 an, 2 ani).

| Sarcopt explică (pentru flixbuster):

Ştiam că îți cer să plătesti abonamentul o lună, două în avans.

| flixbuster a răspuns (pentru Sarcopt):

Doar la chirii am auzit de o luna, doua in avans happy

La abonamente de telefon stiu ca nu le da voie legea sa iti ceara abonament in avans (faceau RCS la un moment dat chestia asta si au fost obligati sa schimbe cand a intrat legea in vigoare). Au voie sa factureze doar abonamentul lunii in curs (si convorbirile si alte alea de pe luna trecuta).

Cel mai sigur este sa intri in primul magazin pe care scrie Vodafone si sa intrebi.

| petreblog173 a răspuns:

Uite aici mai multe detalii:
https://goo.gl/n4ptdo