| IoanaMaria2023 a întrebat:

Salutare! Ce telefoane recomandati care au capacitatea bateriei mare. Al meu are 5000mah, e ok dar as vrea unul care sa tina si mai mult bateria deoarece utilizez maxim. Ceva la un pret decent bineînțeles. Mulțumesc! Dau fundă!

3 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Nokia 3310.

| NLS a răspuns:

Ce telefon ai acum?
Daca doresti ceva de calitate, cu camera foto decenta, si inchegat la toate capitolele, inclusiv ecran si procesor,

doar ASUS si Samsung produc telefoane cu baterii de 6000 mAh.
Restul, mai bine lipsa. (imi plac telefoanele Xiaomi, dar pe mine nu ma multumeste puterea procesorului din Redmi9T si din orice alt telefon ieftin, l-am avut 1 an...
Nu eram multumit nici de faptul ca se deconecta Wi-Fi-ul de vreo 4-5 ori pe zi, si aveam viteza mica, fata de fostul meu Huawei, sau actualul GT2 Pro.
Iar camera foto era o gluma proasta, pentru ca nu focaliza corect (timpul de raspuns era ok, raspundea prompt, dar fara trepied nu aveai sanse sa faci o poza din mana))
Deci as recomanda sa stai departe de Xiaomi-uri care nu costa macar 350-400 euro.

https://www.gsmarena.com/......sults.php3

Ce as lua eu de acolo?

Galaxy F62
Sau in cel mai rau caz, M33

| Nicusor1975 a răspuns:

Unii dintre telefoanele care au o capacitate mare a bateriei și un preț decent?
Samsung Galaxy M31 - baterie de 6000mAh
Xiaomi Redmi Note 10 Pro - baterie de 5020mAh
POCO X3 Pro - baterie de 5160mAh
Motorola Moto G Power (2021) - baterie de 5000mAh
Realme Narzo 30 Pro - baterie de 6000mAh
procesul, camera și stocarea internă, înainte de a face o alegere.