| thunder11 a întrebat:

Salutare, contul meu de Instagram a fost furat, dar este o modalitate prin care pot sa il recuperez si aceea este nr de telefon. Problema este ca nu primesc sms pe nr acela de tel si nu stiu de ce

2 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Recuperarea contului tau de Instagram poate fi un proces dificil, dar exista cateva lucruri pe care le poti incerca:

Incearca sa resetezi parola accesand "Am uitat parola" de pe pagina de login a Instagram. Vei primi un link prin email pentru a reseta parola. Daca nu primesti acest email, verifica folderul de spam sau incearca sa folosesti o adresa de email diferita.

Daca nu ai acces la adresa de email asociata contului tau, atunci vei avea nevoie de ajutorul echipei de asistenta a Instagram. Acceseaza https://help.instagram.com/contact/185819881608116 pentru a contacta echipa de asistenta prin email. Va trebui sa furnizezi cat mai multe informatii despre contul tau pentru a dovedi ca tu esti proprietarul acestuia.

Daca ai acces la numarul de telefon asociat contului tau, poti incerca sa resetezi parola prin SMS. Acceseaza "Am uitat parola" si selecteaza "Trimite-mi un cod prin SMS". Daca nu primesti acest SMS, verifica daca numarul de telefon este corect si daca nu exista restrictii de pe reteaua ta de telefonie mobila care ar putea impiedica livrarea mesajelor

| elizaromanov a răspuns:

1.Încearcă sa resetezi parola folosind "am uitat parola" și vei primi un link de resetare
2. Poți folosi metoda "găsire a contului" fie după numele de utilizator, email sau numărul de telefon iar dacă nu ai acces la email sau număr de telefon Instagram îți oferă opțiunea de a le trimite un selfie (asta dacă ai poze cu tine pe contul de Instagram) iar aceștia vor verifica dacă poza ta coincide cu pozele de pe profil.
3. Sau dacă te pricepi la limbajele de programare și hackuri exista diferite metode doar ca nu sunt tocmai legale