| maphiotul a întrebat:

Salutare.
Cum pot face o aplicatie,un program mai vechi pentru windows sa mearga pe android?
Si da, am cautat in magazin play, nu este.
Mersi

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Stiind ca windows si android nu sunt una si acelasi lucru, nu stiu sa existe compatibilitate directa intre ele, poate doar un soft ceva care face 'emulatie' precum masinile virtuale pe desktopuri, altceva eu nu stiu.

| maphiotul explică (pentru Simpatic):

Exact,păi asta caut...un emulator sau ceva

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu știu. Nu am găsit până acum o posibilitate care să și funcționeze. Totuși, există un proiect numit Renegade Project care îți permite să instalezi Windows pe telefon (cel de pe calculator, nu Windows Phone cum era în trecut), și așa cred că poți rula ce programe vrei tu fără bătăi de cap. Ai nevoie, însă, de un telefon compatibil. Dacă ești avansat în chestiile astea și știi ce faci, chiar îți recomand. Eu am făcut-o și chiar funcționează.

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

Nu pun windows pentru ca is multumit de android.
Si doar 2, 3 programe vreau sa le am pe telefon de la windows.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru maphiotul):

Nu neapărat să pui pe telefonul tău principal. Poți cumpăra un telefon secundar care să fie și compatibil. Găsești prețuri rezonabile pe OLX. În plus, poți intra în Android chiar dacă ai Windows instalat. Poți alege pe care dintre sistemele de operare să booteze telefonul.

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

Mersi,da nu ma complic

| literallythesamebruh a răspuns (pentru maphiotul):

Înțeleg. Ți-am dat o variantă. Totuși, baftă să găsești ceva. happy

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

O sa gasesc, pentru orice exista o rezolvare.
Mai ales in mediul onlinehappy