| Cucu_Catalin_Lucian_1979 a întrebat:

Cum pot sa introduc numerele de telefon(sa le salvez)pe cartela direct? Mentionez ca am un Orange Hiro

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La adaugarea unui contact in agenda te intreaba unde il salvezi.Bifeaza pentru sim.Sau fa-i import/export.De pe telefon pe sim.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Utilizatorul darrio2007 are dreptate, ambele variante sunt corecte. In momentul in care selectezi in aplicatia de contacte numarul dorit, poti selecta "Adaugare la contacte", dupa care in partea de jos, vei regasi "Creati o intrare noua in agenda". Acum esti intrebat unde doresti sa salvezi contactul respectiv. Aici selectezi cartela SIM, dupa care continui procesul de editare si salvare a contactului.

Cu prietenie,
Orange Helper