| GeorgeMihai a întrebat:

Salutare!

De ce nu merge să pun poză la un un contact din agenda telefonului? Cu toate că am Android.

Mulțumesc frumos!

3 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Deoarece contactele sunt salvate pe cartela SIM, nu în memoria telefonului. Transfera contactele de pe cartela SIM în memoria telefonului (adică le imporți de pe SIM în telefon) și poți modifica adăuga poze de contact. Din agendă, la setări trebuie să existe o opțiune de import/export de la sim.

| Bariel a răspuns:

Sunt unele telefoane in care nu poti face asta, dar se rezolva instaland o aplicatie de pe magazin play, cauta "contact photo" si iti alegi de acolo.

| Hollyg a răspuns:

Salut! Nu ai contactul salvat in telefon. Ca sa poti pune poza unui contact trebuie salvat in telefon si nu pe cartela sim. Succes!