| xutza a întrebat:

Heei TPU! Am un Samsung Galaxy ACE 3. Ce vreau sa fac, e sa sincronizez contactele din Agenda cu cele de la Messenger ( Facebook) ca sa imi apara poza de profil la fiacre contact din agenda. Puteam face asta la Nokia Lumia ( Windows Phone ) dar nu am idee daca pot si la Android. Dau funda pentru cine ma ajuta!

2 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Buna!

Ai incercat sa oferi acces aplicatiei la contacte? Cred ca asta trebuie facut.
Dezinstaleaza Messengerul, reinstaleaza-l si cand iti cere sa oferi accesul la contacte, dai ''Pemite'' sau ''Allow'' si ar trebui sa mearga.

Seara buna!

| Dreik a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema cand am trecut de la windows la Android. Si am ajuns la concluzia ca nu se poate face asta. Poate intre timp au aparut in store aplicatii pentru asa ceva, nu am mai verificat de mult.