| Ovi27 a întrebat:

Salutare, detinatori de Huawei Mate 20Lite?
Am intampinat o problema.
Nu mai pot asculta muzica decat conectat prin bluetooth.
Si azi cand am incercat sa-i curat difuzorul, am tinut strans telefonul de coltul din stanga jos, iar difuzorul a mers.
Tin sa mentionez, ca daca sunt sunat nu aud ringtone-ul, nu aud persoana daca raspund la telefon, iar castile la fel, functioneaza doar prin metoda de a strange coltul telefonului.
Eu cred ca poate s-a dezlipit mufa de pe placa de baza sau a iesit putin si nu mai face contact. Am mers la un GSM de cacao care au spus ca e soft-ul.
Dar daca era, ce legatura avea soft-ul cu presarea ecranului?!

2 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Nu am Huawei Mate 20Lite, dar clar, nu e din soft. Trebuie sa fie ceva dezlipit sau indoit legat de mufa pentru casti care se afla in stanga jos.

| RainbowD a răspuns:

Salut. Eu nu am intalnit pana acum aceasta problema la telefon. Iti recomand sa il duci intr-un service, sa iti spuna ei exact ce problema are. S-ar putea ca in urma unui soc de natura mecanica suferit de telefonul tau, a aparut aceasta problema.