| dommian a întrebat:

Salutare la toata lumea! Telefon cu android, rezistent la socuri/zgarieturi si sa tina bateria cat mai mult ex: galaxy xcover, Motorola defy mini. etc. Foarte important pentru mine sa pot activa/folosi internetu webnwalk! Cine detine un astfel de telefon si are webnwalk-ul activat sau are cunostinte in a ma ajuta, orice sfat este binevenit!

4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

S4 Activ sau Xperia Z, z1, z ultra

| perladunarii a răspuns:

Salut, webnwalk iti merge pe orci smartphone sau telefon ce suporta internet browsing! Iti recomand pentru pana in 600 de lei Motorola defy, il are un prieten si e super incantat de el(prietenul e foarte neglijent telefonul a avut contacte cu solul nenumarate, are zgarieturi dar functioneaza impecabil) http://bit.ly/19Mkdug
Daca ai un buget mai mare atunci cu toata incredrea cumpara Samsung galaxy xcover 2, e excat ce iti trebuie rezista la socuri are carcasa pe care cu greu o vei zgaria!
http://bit.ly/19MkkG5

| dommian explică (pentru perladunarii):

Nu sunt atat de documentat dar din cate stiu web n walk are restrictie pe unele terminale ex: Nokia lumia... Htc. Din aceasta cauza am apelat la voi cei care detin un terminal ce indeplineste aproximativ criteriile de mai sus. buget 700Lei. Multumiri pentru un raspuns concret!

| Gabilsson a răspuns:

Salut! Problema cu rezistenta la socuri am avut-o si eU! Am cautat mult pe internet un telefon rezistent din fabrica dar asa ceva nu exista! Reclamele sunt de mute ori mincinoase. Oricum o dai, daca iti cade pe jos ai toate sansele sa ti se sparga ecranul. Solutia sunt carcasele cu adevarat rezistente la socuri adica OtterBox Defender si Griffin Survivor. O combinatie ideala performanta/pret este Samsung galaxy S2 cu una dintre carcasele mentionate. Eu am acum un S4 in OtterBox Defender si am dat cu el de pamant de cateva ori fara sa se intample nimic.