| Manuel86 a întrebat:

Ma mai poate ajuta cineva cu ceva? Stie cineva cum sa fac ca sa sa instalez aplicatiile pe cartela de memorie la un galaxy y pro duos b5512?

5 răspunsuri:
| raduionut99 a răspuns:

Le instalezi in telefon si dupa aceea le muti cu o aplicatie ( move 2 sd din Google Play ca sa-ti fie mai usor)

| Manuel86 explică (pentru raduionut99):

Cum adica din google play? am incercat din gestionare aplicatii si nu-mi da voie......am 2 aplicatii pe card dar nu-mi dau seama cum au ajuns sad ca descarc de pe google play si nu intreaba unde vreau sa instalez

| raduionut99 a răspuns (pentru Manuel86):

Https://play.google.com/......ps/details
Instalezi aplicatia asta si dupa aceea intri in ea. Acolo o sa-ti apara aplicatiile de pe telefon si tu le muti pe sd.

| Manuel86 explică (pentru raduionut99):

Mersi dar nu merge, nu reusesc sad ....am galaxy y pro duos b5512. intru in aplicatie si dau "move to sd"?

| raduionut99 a răspuns (pentru Manuel86):

Da