| vegeta a întrebat:

Salutare Mi-am cumparat si eu astazi un Samsung galay trend plus si acum va intreb pe voi cei care aveti acest telefon ce ar trebui sa stiu despre el sau ce imi puteti spune despre el? Si as dori sa va mai intreb ceva scrie pe el Made in China si nu inteleg de ce pentru ca telefonul este cumparat de la Vodafone oare sa fie telefonul Chinezarie?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intrebarea asta trebuia sa o pui inainte sa te decizi sa cumperi acest telefon. Daca dezavantajele sunt mai mari decat avantajele iti va parea rau ca l-ai luat.Nu comentez.Majoritatea sunt Made in China.Cu unele exceptii.Nu inseamna ca sunt chinezarii.

| vegeta explică (pentru darrio2007):

Am inteles dar m-am uitat si inainte sal achizitionez iti dai seama dar totusi o vorba in plus nu strica niciodata sau ceva nou despre telefon...

| Radu1015 a răspuns:

Samsung sunt de incredere, o alegere foarte buna!

Răspuns utilizator avertizat
| user123456789 a răspuns:

Marea majoritatea a telefoanelor sunt fabricate in China (care-i problema?). De exemplu firma romanescă "Allview" au telefoane Made in China rebranduite de ei.Iar Vodafone nu fac telefoane, aceasta este o reţea/operator de telefonie mobilă, putand achiziţiona de la acestea telefoane cu banii jos sau cu un abonament de la ei. Înainte de a întreba ce poate face ar fi trebuit să vezi specificaţiile si să te documentezi/vezi un review despre el. "Chinezăriile" sunt replicile de telefoane (adica o imitaţie a unui telefon real (exemplu iPhone 5s) - fan 0, 00% dar acesta mi-a venit în minte. Sper că v-am luminat.