| Sandu3 a întrebat:

Salutare.Nu prea ma pricep la tehnica asa ca va cer ajutorul celor care stiti mai bine. Vreau sa vorbesc cu cineva din afara tarii printr-un apel video de pe telefon.Nu am facut asta niciodata.Nu stiu cum se face.Am un Nokia G11 care are camere fata,spate,microfon si tot ce-i mai trebuie deci tehnic nu ar fi nici o problema, nu? Pentru acest apel video imi trebuie o aplicatie sau ma duc la compania de telefonie de care apartin si trebuie sa activez ceva de la ei din centrala sau servere ca sa pot avea acest apel video? Sau sunt si aplicatii pentru apel video? Exista asa ceva? Poate imi lasati si niste exemple de aplicatii daca acestea exista.Nu stiu cum sa fac si saptamana urmatoare as vrea sa vorbesc cu persoana respectiva.Ma ajuta cineva?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt zeci de aplicatii.
cea mai folosita Whatsapp, imposibil sa nu fi auzit de ea.

nu are absolut nicio legatura compania de telefonie, net sa ai

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Whatsapp, Skype, Messenger de la Facebook, Viber. Depinde ce program il are si cel pe care vrei sa-l suni. Cel mai cunoscut este Whatsapp.

| Ilovedinero a răspuns:

Watsapp, Instagram, Snapchat, Messenger.

| Naavin a răspuns:

Din ce stiu, daca ai un telefon compatibil, la Orange spre exemplu poti apela direct de pe telefon, fara aplicatii suplimentare. Dar costa foarte mult, deci nu merita. Cel mai ok ar fi cu whatsapp sau messenger.