| Ionutz_Achirei_1987 a întrebat:

Salutare, pentru un zte blade a430 un custom rom bun, un rom, îmi da un link download, plzz me, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Gyna_Jeny_1974 a răspuns:

Salut. Te-as sfatui sa nu ii faci custum ROM. De obicei daca firma de telefonie care nu a dat upgrade oficială pentru un anumit telefon, e foarte riscant sa iti bagi un alt ROM din mai multe motive.

Acesta e un link pentru un 4.4.4. Este bun. Si mare grija cum il bagi ca poti sa l faci o caramida din ZTE :)))
http://www.needrom.com/download/blade-a430-4-4-4-rom/