| Ionutz_Achirei_1987 a întrebat:

Salutare prieteni, Am in tel ZTE Blade A430, iam facut root cu success, LA instalare rom imi da eroarea Installation aborted, ma puteti ajuta cumva, Dau funda

Răspuns Câştigător
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Cu ce program ai făcut root? Iroot, vroot, kngoroot? Posibil sa nu fie făcut corect. Ai instalat root cheker din magazin play? Poate nu este bun softul pe care vrei sa i-l bagi, este ceva custom?

3 răspunsuri:
| Ionutz_Achirei_1987 explică:

E în regula, l-am rotat cu kingoroot

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Ionutz_Achirei_1987):

A trecut ceva timp de la intrebare, dar vezi ca daca inca rootezi cu Kingoroot ai un malware jegos in tel.Da, iti face root, dar dupa abuzeaza de el in scopuri propii.In primul rand IMEI-ul tau este trimis catre ei, in al 2-lea rand telefon este infectat cu AdWare-uri si se face nedezinstalabila (aplicatia), fiind nevoie reinstalarea Custom ROM-ului pentru a scapa de aplicatie

| Ionutz_Achirei_1987 explică:

Tot nu merge un custom rom