| GabrielDaniel01 a întrebat:

Stie cineva o aplicatie pentru telefon care blocheaza accesul la inchiderea telefonului/ Mai exact daca vrei sa inchizi telefonul sa iti ceara un cod sau ceva.

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar daca ar exista asemenea aplicatie, nu-i văd rostul.

| GabrielDaniel01 explică (pentru darrio2007):

Da exista dar da rateuri si nu blocheaza mereu accesul la inchiderea telefonului

| darrio2007 a răspuns (pentru GabrielDaniel01):

Va scoate sim-ul si bateria si tot nu va putea fi localizat.

| GabrielDaniel01 explică (pentru darrio2007):

Nu are cum sa scoata bateria. Si cartela daca o schimba tot il poti localiza

| darrio2007 a răspuns (pentru GabrielDaniel01):

De ce nu are cum sa scoată bateria? E lipită?
Hoții au foarte multă imaginație.
Mai bine ai tu grijă de el, ca să nu ti-l fure.

| GabrielDaniel01 explică (pentru darrio2007):

Daca nu ai vazut cum arata un telefon la acre nu scoti capacu de la baterie nu mai vb aiurea

| darrio2007 a răspuns (pentru GabrielDaniel01):

Nu spui ce telefon ai. Esti mic in domeniu.

| cfrtobias a răspuns:

Pai ce rost are de ai face asta? si poate atunci n-ai putea bloca nici telefon?

| GabrielDaniel01 explică (pentru cfrtobias):

Pt a putea localiza telefonul in caz de pierdere sau furt

| cfrtobias a răspuns (pentru GabrielDaniel01):

Eu am la Samsung s10e si cand vreau sa opresc cere model de securitate si la repornire desi ma gandesc ca poate de scoate cartela tot nu poate folosi si bateria n-are cum scoate si de rootat sau ceva cred ca nu se poate

| GabrielDaniel01 explică (pentru cfrtobias):

Da asa e la Samsung. Eu nu am Samsung

| CristianCRS a răspuns:

Exista cateva aplicatii dar sunt inutile pentru ca nici una nu este capabila sa blocheze cu adevarat stingerea telefonului, orice aplicatie ai instala daca tii apasat in jur de 10 secunde pe butonul de power, telefonul se va restarta/stinge.
Mai exista optiunea sa dezactivezi butonul de power dar este o operatiune destul de complicata pentru o persoana care nu are cunostinte in domeniu.

| GabrielDaniel01 explică (pentru CristianCRS):

Eu vreau mai mult sa nu il poata inchide pentru al putea localiza in caz de pierdere furt.

| CristianCRS a răspuns (pentru GabrielDaniel01):

Eu am inteles din prima la ce ar putea ajuta, dar nu exista o aplicatie eficienta, cea mai eficienta metoda este dezactivarea butonul de power dar e bataie mare de cap si te incurca si pe tine sa nu poti folosi deloc acel buton.

| GabrielDaniel01 explică (pentru CristianCRS):

Da asta caut si eu ceva sa nu aibe erori

| GabrielDaniel01 explică:

Nu mai raspunde la intrebari daca nu ai habar de asa ceva. Vb aiurea fara rost

| darrio2007 a răspuns (pentru GabrielDaniel01):

Ai preferat jignirile. Deja sunt raportate. Hai, pa!

| GabrielDaniel01 explică (pentru darrio2007):

Tot aiurea vorbesti