| maphiotul a întrebat:

Salutare.
Stiti care-i smecheria cu actualizarile asa dese la aplicatiile din telefon?
In majoritatea cazurilor nu se schimba nimic.
Care credeti ca e interesul?
Mersi

6 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Corectare de buguri, de regulă

| maphiotul explică (pentru Hyperion7):

Asta e teoria lor...
De foarte multe ori chiar dupa update-uri apar bug-urile.

| Hyperion7 a răspuns (pentru maphiotul):

Da,și asta, dar na.

| Korkodeln a răspuns:

Mai multa colectare de date, daca nu ai platit pentru ele, nu esti tu clientul, esti marfa, uneori chiar si cand ai platit.

| oncescu97 a răspuns:

Actualizare poate să însemne orice mică modificare adică dacă vor să schimbe o culoare la un buton de exemplu. Fac o actualizare tu primești datele și se schimbă ceva în aplicație. De multe ori nu vezi schimbări majore dar ele există. Actualizările sunt bune. Doar ca la un moment dat multe actualizări înseamnă multe îmbunătățiri în pas cu tehnologia. La care unele telefoane rămân în urmă. Unele aplicații pot funcționa mai greu după actualizare dacă ai un telefon mai slab de regulă sunt controlate aceste schimbări dar totuși la un moment dat telefonul o să rămână în urmă. e bine și nu prea colectarea datelor e normală. Tu dacă creezi o aplicație de tip Facebook de exemplu este normal să colectezi datele să știi cine o folosește și ce fel de conținut vrea să vadă. Dacă tu ai 20 de ani și te interesează jocurile nu cred ca ți-ai dori sa vezi babe pe aplicație. etc.