| xFatacunumeciudat a întrebat:

Am facut o mare prostie.Am o cartela Wind( cartela de Italia) si am pus un cod pin pe el.Am tastat de 3 ori pinul gresit si acum imi cere Pukul.Cum pot afla codul PUK? Faza este ca eu si cu familia mea suntem in Italia.Nu vreau sa mergem la un service de telefoane pentru ca este destul de scump.

2 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna,

Daca cartela Wind este abonament, te duci impreuna cu titularul abonamentului si ti se va spune PUK-ul. Daca este cartela, este necesara plata unei taxe ( undeva la 5EUR) pentru transmiterea PUK-ului.

| Banderas_Cornel_1990 a răspuns:

Cum aflu puk