| BCDaniel a întrebat:

Salutare, TPU! Am o mica...sau mai bine spus, mare problema cu telefonul ( Samsung Galaxy i9001 S Plus), si anume: dupa ce il incarc 100% il scot de la incarcat dupa cum este si normal si uneori (nu intotdeauna) dupa circa 10 minute, incepe sa vibreze si imi arata cum ca l-as conecta si deconecta de la incarcator. Puteti sa imi spuneti din ce cauza face acest lucru si cum pot sa remediez problema?
P.S.: Am descarcat antivirusul de la Comodo care este destul de bun, deci problema nu este faptul ca am virus + Comodo Batery care imi spune peste cat timp trebuie sa il bag la incarcat, peste cat timp trebuie sa il scot, cand nivelul bateriei este prea mic trece pe modul de economie etc.
P.P.S.: Telefonul este la mana a doua. Dupa ce l-am cumparat (acum aproximativ 5 luni) l-am descarcat complet si l-am incarcat complet.

Răspuns Câştigător
| piciu25 a răspuns:

Am avut aceeasi problema. solutia este: inchide telefonul, scoate bateria, la micro usb unde bagi incarcatorul mai mult ca sigur, dintii de la usb ating suportul metalic. cu un ac incearca sa distantezi dintii departea metalica...ai grija ca e o treaba delicata. scuze daca nu m-am exprimat prea bine.