| AlexPop667 a întrebat:

Salutare TPU, am primit acest mesaj de la Vodafone si nu prea înțeleg ce vrea sa spuna daca cineva imi poate explica mai pe inteles." Buna! Serviciul de Voce pentru numarul tau a fost utilizat preponderent in roaming in ultimele 4 luni, in tarile din Spatiul Economic European (SEE). Conform reglementarilor de roaming europene, aceasta constituie o incalcare a politicii de utilizare rezonabila si duce la aplicarea suprataxei incepand cu data prezentei informari, pentru traficul de roaming in SEE (EUR cu TVA): 0. 0262/minut apelat, 0. 0065/minut apel primit. Suprataxa va fi vizibila incepand cu urmatoarea factura. Daca in urmatoarele 14 zile vei folosi serviciile mai mult in tara decat in roaming, astfel incat utilizarea serviciilor din ultimele 4 luni sa devina preponderent nationala, suprataxa facturata in cele 14 zile se va scadea automat din facturile ulterioare. Multumim, Vodafone."

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce nu ai inteles? E destul de clar. Ai folosit excesiv abonamentul in roaming si de acum vei plati extra orice folosire a lui in afara Romaniei.

| AlexPop667 explică (pentru suntserios):

Deci voi plati extra doar daca il mai folosesc. Ce am folosit acum nu se mai calculeaza?

| suntserios a răspuns (pentru AlexPop667):

Pana acum ai beneficiat de roaming inclus in abonament. De acum nu vei mai beneficia de el. Logic ca platesti extra doar daca folosesti.

| AlexPop667 explică (pentru suntserios):

Ok, mersi de răspuns