| CataCt a întrebat:

Incepand cu ian 2023 Digi ofera utilizarea pachetului national de minute/internet și în țările UE, fara costuri suplimentare respectând politica de utilizare rezonabilă. Știe cineva cat de mult a putut vorbi in roaming fara sa fie avertizat de către operatorul DiGI?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de abonament. Daca ai Optim nelimitat cu 5 euro ai 3 mii de minute. Dupa platesti o anumita suma pe minut. Suma este intre 12 si 24 eurocenti pe minut. Ai aici: https://www.digi.ro/asistenta/tarife-plati-prin-sms/tarife/operatori-europa