| Crissu06 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare. Am un iPhone 5S Space Gray de 16 GB. Cand incerc sa fac hotspot de pe iPhone nu se poate conecta nimeni cu Android sau orice alt dispozitiv in afara de iPhone, iar un coleg de-al meu are acelasi tip de telefon doar ca al lui este Gold de 32 GB iar lui ii merge. adica cineva cu Android se poate conecta la el la hotspot. Intrebarea este : De ce nu se poate conecta nimeni in afara de cei cu iPhone la hotspot-ul facut de mine? Dau funda

Răspuns Câştigător
| CojocariuLaurentiu93 a răspuns:

Iphone inca de cand a aparut a creat un sistem in care doar utilizatorii iOS pot crea conexiuni intre ei. Bluetooth, Hotspot etc.
Primind reclamatii in numar mare, dupa moartea lui Steve Jobs, cel care a preluat compania Apple, a decis ca de la urmatorul iPhone (5S Gold), conexiunile de tip Bluetooth si Hotspot sa poata fi accesibile de catre toti utilizatorii de smartphone.

| Crissu06 explică (pentru CojocariuLaurentiu93):

Mersii frumos. pentru ca nu stiam ce se intampla.

1 răspuns: