| ysgamor a întrebat:

Am si eu o mica intrebare..Am un iphone 4, nou
si, cand imi da sa selectez reteaua (wi fi ) nu merge. zice pur si simplu ca nu se poate conecta.

4 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Introdu corect parola.

| MYK3 a răspuns:

Hey, nu-fi fa probleme nu te poti conecta din urmatoarele motive:
1. iPhone'ul e prea inteligent ca se te lase pe o retea care iti fura datele (adica daca te conectezi pe facebook ala al cui e wifiul iti fura adresa de email si parola)
2. Dupa aceea e posibil sa fie o retea cu probleme adica care se poate inchide si iPhone'ul e prea inteligent ca sa te lase sa faci o asemea greseala.
Lucrurile astea daca stii sa acesezi codul iPhone (la orice iOS) le gasesti scrie in forma criptat in kernelul softului smartphoneului

| allison20 a răspuns:

E posibil ca reteaua sa fie una cu parola... si ca sa intri pe acea retea, trebuie s-o intruduci.

| ysgamor explică (pentru allison20):

Da ma, am introdus parola, de 1000000 de ori, pe 2 parti, pe wep si pe wpa2...le-am introdus si zice ca e imposibil de conectat la retea...