| Alecu56789 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu un telefon Samsung (a5 2017) care mi s-a stricat dupa ce l-am scapat pe jos.C hestia e ca nu s-a spart ecranul dar s-a intamplat ceva cu touch-ul cred pentru ca de cand l-am scapat nu am mai putut umbla pe el, butoanele mergeau dar touch-ul nu mergea, efectiv apas pe el si nu se intampla nimic. Apoi a doua zi ecranul a inceput sa se faca mov apoi negru, prima data era putin dar acum aproape ca a innegrit tot ecranul.

Intrebarea mea este daca stie cineva ce s-a intamplat, daca as putea repara telefonul si cat ar costa.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ecranul s-a spart, dar partea interioara, ne-vizibila de afara. Trebuie schimbat.
Costul reparatiei poate fi intre 100-250 lei, in functie de ce ecran este disponibil (se trateaza cu service-ul).

| Poatenshhahsh a răspuns:

Telefonul i s-a stricat touchscreen mul și ecranul înăuntru ar putea costa de la 80 RON până la 250