| squizzy802 a întrebat:

Salutare TPU! Am un Sony Xperia 10 Plus, si il detin de vreo 2 ani. Telefonul mergea foarte bine pana mai azi. Aseara l am folosit si am stat pe el, si in final l-am lasat la incarcat, si m-am pus sa dorm. Astazi de dimineata cand sa il folosesc, nu se mai aprinde absolut deloc deloc. L am tinut la incarcat si 4 ore incontinuu, si tot degeaba. Si repet, ieri seara mergea impecabil exact cum a fost si pana acum. Ce parere aveti? Care ar fi problema, si cam cat ar costa o reparatie? Va multumesc anticipat TPU! Dau funda :*

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In cel mai bun caz, bateria e gata - cu aprox una sută lei o cumperi, mai pui manopera, ajungi apoape de 200.
Dar dacă-l faci, vinde-l. E bătrân deja

| squizzy802 explică (pentru sierra1):

Si cu cat crezi ca s-ar putea vinde? E modelul ala cu 4GB RAM si 64GB memorie.

| sierra1 a răspuns (pentru squizzy802):

L-ai reparat?
vezi pe olx cât e cel mai mic preț și tot atâta ceri - asta dacă vrei să-l dai