| roby223 a întrebat:

Salutare TPU...are mama o problema la telefon, are semnal, ea poate sa sune dar cand o suna cineva nu merge, imi spune ca si cum ar avea telefonul inchis...
Ma puteti ajuta cu vreun sfat.
Dau funda

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

S-ar putea sa fie din setari, s-a umblat acolo si astfel sistemul da ocupat la toti cei care apeleaza
Ar putea fi asta sau nu...
O resetare la setarile de fabrica ar putea rezolva problema, insa nu inainte de a face backup telefonului mamei tale, atentie la conturi, la poze si orice alte fisiere importante sa le salvezi inainte de resetarea telefonului

| carevaescu a răspuns:

Cel mai probabil aplicația de apel este setată să refuze orice număr necunoscut

| meli120 a răspuns:

Încearcă sa vezi daca poate primi apeluri din rețea.
Daca poate primi inseamna ca este o problema de la furnizorul de telefonie.
Mama a patit dupa ce se portase dintr-o retea in alta, iar noul furnizor nu a configurat cum trebuie.

| vodka020202020 a răspuns:

Probabil ar trebui să verifici setările apelurilor și să te asiguri că nu există probleme cu funcția "Ne deranjați" sau "Apeluri respinse". Dacă problema persistă, ar putea fi util să contactezi furnizorul de servicii mobile pentru asistență, sau faci restart la telefon, sau verifică cartela sim să mu fie zgâriată.