| claussss a întrebat:

Salutare TPU, ce pot alege intre Nokia Lumia 720, Allview p5 alldro si HTC windows phone 8s? as dori si detalii va rog ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Aici vorbim despre platforme de operare diferite... adica android, windows si daca nu ma insel symbian nu? Eu unu as alege Android fiind o platforma prietenoasa cu utilizatorul, si daca nu ma insel eu acel P5 este un dual sim nu? Deci ai un avantaj din start..plus de asta e un dual core, deci alt avantaj si memoria ram de 1gb.mai e si acel HTC care e la fel de performant ca si P5 (poate putin mai performant caci nu cunosc exact performantele lui).
Da uite un sfat..scoate din calcul acel Nokia si alege intre P5 si HTC...fa o mica comparatie intre ele pe gsmarena si vezi care este mai bun ca si performante si alege-l ce cel mai performant
daca sunt la fel de performante iti ramane de ales intre android si windows.
Eu sincer ti-as recomanda android e o platforma mult mai performanta si mai prietenoasa de cat windows chiar daca HTC-ul are ultima versiune de windows phone mobile.

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Daca vrei fotografii bune alege Lumia sau HTC, daca vrei libertatea de a alege multe aplicatii, jocuri alege Allview-ul.