| BrielNar a întrebat:

De cand am achizitionat telefonul " h2 qubo", nu mi-a luminat absolut deloc, luminita de la mesagerie. Becul acela de langa difuzor, care poate avea mai multe culori. Stie cineva ce ii pot face? Vre`o setare sau e defect? Ori nu are asa ceva?

4 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Asta e Allview, ce sa ii faci, poate au produse bune dar... mie mi-ar fi frica sa cumpar asa ceva mai bine un Samsung, HTC, ce poti sa faci e sa il duci inapoi in garantie, poate ca sunt bune produsele lor dar multi le fac o reclama proasta

| BrielNar explică (pentru doreal):

Nu vreau sa le fac reclama proasta, pentru ca la raportul pret/calitate se descurca bine. Este un smartphone decent, care intra usor usor in randul telefoanelor noi. Insa, ar fi fost de folos acea luminita, care nu imi merge de nici o culoare. Am crezut ca trebuie sa setez eu sau. na. Pe whatssap am setat culoarea verde, prestabilita de fapt, si tot nu merge.

| BrielNar explică (pentru doreal):

Btw, am gasit o setare cu semnal luminos doar ca este o data la 3 minute laughing. Este cam. ok. Rusine.

| doreal a răspuns (pentru BrielNar):

Ce telefoane avem noi asa au si chinezii, nu spun ca sunt rele dar mai misto ar fi daca am avea telefoanele noastre „originale„, nu cum a facut un chinez, toate sunt facute de ei dar ale noastre sunt mai sacaite, multi se plang de ele daca cauti pe net, nu stiu ce sa spun, succes cu telefonul sa nu iti mai faca vreo figura, daca mai continua asa eu l-as duce inapoi, dar daca iti merge ca lumea e ok happy