| anonim_4396 a întrebat:

Detin un iPhone 4s si 600 de lei. As vrea sa imi iau un iPhone 5s alb. Am gasit la un tip de pe Mercador ce le aduce la pretul de 1800 sigilate + 15 euro taxa de transport. Le trimite din Elvetia si te lasa sa deschizi pachetul inainte de a plati. Ce parere aveti voi? Sa cumpar de la tipul ala? Nu vi se pare dubios? Tipul nu are numarul de telefon decat adresa de email. Sa mai astept pana apare 6-le si sa imi iau nou nout la un pret mai bun? La magazin pretul este de 3100 de leisad Va multumesc.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E suspicios acel om, poate sa fie un telefon fals (imitatie) sau te poti trezi cu lama de ras folosita asa cum a fost tepuit un utilizator TPU prin metoda aceasta. Pentru 6 zile nu vei muri te bagi la modelul bun.

| Bimmer a răspuns (pentru mgtow):

Si ce ma sfatuiesti sa fac? sa iau din Magazin? sau de la oameni cu care ma intalnesc? Tipul avea cu 400 de lei mai ieftin...

| mgtow a răspuns (pentru Bimmer):

De la magazin, vei fi sigura ca e original si are 2 ani garantie. Daca il cumperi de la cineva nu are nici garantie, e mai ieftin dar poate nu incarca bine bateria, da eroare la anumite aplicatii, are zgarieturi pe ecran, etc.

| anonim_4396 explică (pentru Bimmer):

Fii serios, nimeni nu lasa 400 mai ieftin. Daca era 20-30 de lei mai ieftin il mai credeam dar asa cauta persoane sa-i cada in plasa. E dubios, eu unul nu am incredere. Ori e fake, ori te trezesti cu altceva in pachet si apoi cu doar emailul nu faci nimic. Nu-l mai gasesti.Bineinteles ca sa -l iei din magazin.

| Bimmer a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok. mersi mult pentru sfaturi.

| SorinTudor a răspuns:

Daca ai nevoie de senzorul de amprenta (ceea ce mi se pare o prostie) i-ati 5s-ul dar daca nu ai nevoie de senzor i-ati un iPhone 5 sau 5c, eu am avut pana de curand un iPhone 4S de 32GB si l-am vandut cu 800 de lei si mi-am luat 5C

| Buldog1 a răspuns:

Si pe telefonul iPhone 4s cat vrei sau nu vrei as il vinzi?

| Bimmer a răspuns (pentru Buldog1):

Vreau sa il vand... 1100

| BuBu1989 a răspuns:

De obicei prin curier poti primi in loc de telefon o bucata de sapun sau doar o carcasa cel mai bine cand cumperi un lucru la mana a doua te intalnesti cu persoana vezi produsul ai faci proba teste etc si esti mai multumit asa cel putin asa procedez eu salut

| anonim_4396 explică (pentru BuBu1989):

Ori un Nokia de pe vremuri cu carcasa din plastic ieftin, cum a mai patit inca un utilizator TPU, de la mercador. Tipul apoi a disparut de pe mercador, el ii trimisese banii prin western si acum se bucura de o relicva.Adevarat ca are valoare, deorece acel Nokia e mos stramos.laughing