| alexmihailul a întrebat:

Salutare TPU, la telefonul meu am o functie daca apesi de 2 ori pe butonul de power suna la numarul de urgente si as vrea sa scot functia asta dar nu stiu cum. Am cautat prin setari dar nu am gasit, ma poate ajuta cineva? Daca ajuta am un Allview p6 pro

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Din cate citesc pe forum, problema ta s-ar putea rezolva prin actualizarea versiunii de Android.
Unii trebuie sa apese de 3 ori pe Power, pentru a suna la 112.
Ma gandesc ca aceasta setare s-a modificat dupa ce s-a facut update-ul la Android.

Inainte de a trece la fapte, citeste impresii si experiente personale pe:
https://forum.softpedia.com/topic/1036483-allview-p6-pro/page__st__810

| alexmihailul explică (pentru dannyel86):

Pai problema asta a aparut dupa ce am facut upp la Android de la 5.1 la 6.0

| Iunix a răspuns:

Caută foarte bine prin setări și citește bine ce scrie acolo.
Doamne ce oameni... cum naiba s-au gândit cei care au făcut această funcție că ar fi o idee bună ca la o apăsare repetată pe butonul de power să sune la poliție... ce oameni fără minte. Îți dai seama, poliția are un număr super lung, unui utilizator iar lua 5 minute să formeze 112.

| alexmihailul explică (pentru Iunix):

Ai dreptate pana acum am sunat de vreo 10 15 ori din greseala normal nu m-as mira sa imi iau si o amenda sau ceva

| TitoJacksana a răspuns:

Cauta pe net modelul telefonului si poate gasesti acolo rezolvarea!