| catalan98 a întrebat:

Știți cumva dacă Samsung Galaxy J7 2017 are integrată funcția Bixby? Și încă un lucru, care telefon credeți că e mai bun Samsung Galaxy J7 2017 sau Samsung Galaxy A6 2018? Vreau să-mi cumpăr un telefon și sunt cam indecis...

Răspuns Câştigător
| Stancu_Cristian_1998 a răspuns:

Nu o are integrata, trebuie descarcata si instalata manual, iar dupa parerea mea Samsung A6 2018 este mult mai bun decat J7-2017. Niciodata nu se va compara A-ul cu J-ul.

| catalan98 explică (pentru Stancu_Cristian_1998):

Mulțumesc pentru răspuns! Însă mai aștept și alte răspunsuri... :-)

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Samsung A6 2018 este mai performant, are ecranul mai mare, vine deja cu Android 8.0 și probabil va mai suporta un update, pe când Samsung j7 vine cu Android 7.0, se așteaptă ca până la începutul lui octombrie sa vina Android 8.0 și la el, dar probabil va fi ultimul update de soft, A6 are tatăl meu și este un telefon bun, tine bateria, are memorie 32gb față de 16 cât are J7.

| catalan98 explică (pentru RobertMoon):

Mulțumesc pentru răspuns! :-)

| Ssssmokin a răspuns:

In mare parte sunt aceleasi. Doar bateria difera putin (3600 pe j7 si 3000 pe A6), camerele(J7 are 13mpx si celelalt 16mpx) si rezolutia(j7 1920x1080 iar A6 720x1480). Totusi daca nu esti chiar atat de pretentios cu pixelii(avand in vedere ca ambele sunt Super amoled) eu as alege A6 din aceste 2 telefoane. Deoarece este mai nou cu 1 an si cu siguranta o sa primeasca mai multe updateuri decat J7.

| catalan98 explică (pentru Ssssmokin):

Mulțumesc mult pentru răspuns!