| Fafan a întrebat:

Salutare!

Vreau sa stiu daca se poate instala pe un S2 android-ul pur de la Google?

3 răspunsuri:
| Weider a răspuns:

Se instaleaza automat google Play cand faci update la telefon.

| Fafan explică (pentru Weider):

Nu m-am facut inteles. Spre ex am ICS 4.0.3 pe S2 si vreau sa imi pun android-ul de pe Nexus 4 (cel pur, nemodificat de cei de la Samsung)

| Weider a răspuns (pentru Fafan):

Mai bine intreaba pe unu care se pricepe la asta, sau du-te la un service de telefoane care sunt capabili sa se ocupe de soft, asa stii mai sigur, pe internet e mai greu de inteles unele chestii sau nu functioneaza la telefonul tau, cel mai bine te duci la un service de telefoane si intrebi acolo ce e de facut, daca iti convine sa platesi fa asta, daca nu incearca sa te uiti pe internet la tutoriale cum se face.