| Marymary05 a întrebat:

Se merita diferența de preț (500 lei) intre Xiaomi Redmi S2 si Xiaomi Mi A2?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Mi A 2 e superior.
Eu cred ca merita banii.
Android one de pe mi 2 conteaza mult.
In fluiditate, desen, camera foto, mi-a 2 il depaseste.
Tu cumpara ceea ce crezi mai bun pentru tine.

| iwefgOficiall a răspuns (pentru gelu1970):

Da exact daca crezi ca ai bugetul necesar merita sa dai mai mult acum si sa al iei pe cel mai scump daca nu ia-l pe cel ieftin bafta!

| iwefgOficiall a răspuns:

Da daca folosesti telefonul intens mai multe aplicatii cere mult ram sa ai cei 4 gb pe 6x este bun si procesorul este peste cel vechi chiar daca acel 6s are 2.0 ghz.
An concluzie daca folosesti telefonul intens si vrei sa te tina mai multi ani ia-l daca folosesti doar 2 3 aplicatii pe el e bun si cel cu 3 gb ram eu personal detin un Huawei p9 lite 2017 cu 3 gb si nu am probleme momentan acum depinde de buget ramane la alegerea ta!

| Marymary05 explică (pentru iwefgOficiall):

Pai eu ma refer la redmi 2s versiunea cu 4 gb ram nu cu 3

| Marymary05 explică (pentru iwefgOficiall):

Pai si redmi s2 are tot 4 gb ram si 64 stocare