| IAmSoDifferent a întrebat:

Se merita un Huawei Ascend P8 Lite? Daca puteti, argumentati, va rog! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MattBiitches a răspuns:

La pretul de 1300 lei se merita, avand in vedere procesorul cu 8 nuclee de 1, 2Ghz, cei 2Gb ram pentru aplicatiile multiple pe care le doresti sa le tii active in acelasi timp, 16Gb memorie interna, dar undeva pe la 12Gb liberi datorita androidului care, venind vorba, este cel lollipop.Camera de 13Mp banuiesc ca este buna, iar cea de 5Mp frontala banuiesc ca si ea este buna pentru selfie-uri. Bateria este de 2200mAh si probabil este buna, pentru ca ecranul nu este unul fullHD, ci doar HD.Si am vazut ca vine cu interfata editata de Huawei si anume EMUI 3.0. Aceasta interfata, dupa parerea mea este foarte atractiva, seamana mult cu cea de la iOS ( de asta imi place :) ), este prietenoasa si foarte usor de utilizat. Eu zic ca acest terminal isi merita banii, dar tin sa precizez in caz ca vrei sa-ti achizitionezi acest telefon intr-un timp apropiat, ca poti alege Huawei ascend p7 pe eMAG la o oferta la acelasi pret http://www.emag.ro/......DKWBZBBBM/

Ce are in plus? Are un procesor mai bunicel, are 4 nuclee si nu 8, si are o frecventa mai mare, adica 1, 8Ghz.Ecranul este unul fullHD si poti dispune de o calitate mai mare la filme si restul. Camera secundara este de 8MP ceea ce-ti promite selfie-uri mai bune. Bateria este mai mare datorita ecranului cu rezolutie mai mare. Daca stii sa iti inchizi aplicatiile dupa ce le folosesti si daca tii luminozitatea ecranului undeva la 50%, nu cred ca o sa ai probleme mai ales ca o sa dispui de multe optiuni de economie a energiei( atat la p7 cat si la p8 lite). Ambele telefoane au 4G, dar p7 este protejat de Gorilla Glass 3 precum multe telefoane de succes.

Cam atat aveam de zis, sper ca te-am lamurit. P8 isi merita banii, fara niciun comentariu, dar daca te grabesti in achizitia unui telefon, iti recomand cu caldura sa prinzi acea oferta de la eMAG. Sper sa-mi raspunzi. :)

| IAmSoDifferent explică (pentru MattBiitches):

Iti multumesc foarte mult pentru raspuns! Nu vreau sa il iau de la eMAG, vreau de la Vodafone, iar p7 nu mai este in stoc, oricum imi place mai mult p8, mai ales, cum ai spus si tu, ca seamana cu un iphone. Dar in general, ca telefoane, sunt bune?

| MattBiitches a răspuns (pentru IAmSoDifferent):

Daca te referi la Huawei, ca telefoane, dupa mine sunt bune si arata bine, ce-i drept nu sunt mereu originali, dar merita sa cumperi unul. Cunosc persoane care detin telefoane Huawei de mai bine de un an si inca se misca bine, deci pe tine ar trebui sa te tina 2-3 ani acest terminal. happy

| IAmSoDifferent explică (pentru MattBiitches):

Multumesc foarte frumos! :*