| Elena199999999999 a întrebat:

Se poate schomba placa de baza pentru un iphone 11?
Unde?
Cat costa?

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alive99 a răspuns:

Se poate schimba, normal.Dar nu face telefonul cat fac piesele si manopera.O placa de baza Neverlocked poate ajunge si la 700 lei+manopera inca vreo 3-400..mai bjne renunti.
Il poti repara aproape la orice service GSM din orasul tau, dar putine sunt axate pe Iphone, dat fiind ca este destul de dificil si mult de munca

| Elena199999999999 explică (pentru Alive99):

Asta e chestia, ca am incercat si la un service numai de iphone si e dificil sa gadesti placa de baza pentru iphone 11, am mai schimbat acum 3 anii la un iphone 7 plus si a costat 1000lei, deoarece fratele meu cel micut i-a facut o baie la telefon?‍♀️si pentru 11 nu prea vrea nimeni sa schimbe

| nicu991 a răspuns (pentru Elena199999999999):

Cauta un electronist adevarat sa ti-l repare. Nu exista "nu se poate repara" decat daca i-ai dat foc sau ai trecut cu tancul peste el.

| Elena199999999999 explică (pentru nicu991):

Telefonul functioneaza perfect doar ca trebuie schimbata placa de baza si de schimbat se poate cumva dar ma pune sa astept cateva luni pentru schimbare?‍♀️

| Alive99 a răspuns (pentru Elena199999999999):

Ma asteptam sa spui ca nu prea se baga nimeni...este complicat la Iphone si de obicei placile de baza le gasesti stricate.Ideal ar fi sa cumperi tu placa de baza de pe OLangryoriunde SH) si sa incerci din nou.dar nu dau sanse, renunta si ia-ti altul nou.

| Elena199999999999 explică (pentru Alive99):

Altul cu siguranta asa am spus si eu

| nicu991 a răspuns (pentru Elena199999999999):

Pai daca functioneaza perfect cu ce scop vrei sa schimbi placa de baza? Ce nu-ti merge la ea?

| Elena199999999999 explică (pentru nicu991):

Icloudul.