| cripsontyphoon a întrebat:

Se pot muta jocuri de pe telefon pe card la android 4.0 fara programe sau root, doar din setarile telefonului sau sa selectez unde sa instaleze un joc? please dau funda.

Răspuns Câştigător
| MaxKiller911 a răspuns:

Salut! poti intra in task manager, selectezi o aplicatie si o muti in card, sau intrii in setari, stocare, selectezi o aplicatie si o bagi pe card big grin

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, NU toate aplicaţiile/jocurile se pot muta pe cardul de memorie!

De asemenea, este indicat să ai instalat un utilitar care să-ţi MUTE aplicaţiile pe cardul de memorie externă, spre exemplu poţi folosi una din aplicaţiile :
https://play.google.com/......ps/details

Aceste aplicaţii te întreabă ( sau mută automat, depinde cum le setezi ) alte aplicaţii pe cardul de memorie externă, imediat după instalarea lor şi astfel îşi rămâne mai multă memorie internă "liberă".

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti din setari. daca las mai fi avut telefonul iti ziceam si unde sa intri mai exact. dar incearca sa-ti dai singur seama. deci se poate si din setari. daca nu gasesti intra in setarile jocului. acolo sigur merge. sper ca te-am ajutat.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Normal ca se pot muta unele aplicatii de pe memoria telefonului pe SD! Intri pe GooglePlay si iti downloadezi App Mgr III ca sa te ajute! Dar cred ca nu la asta te refereai.
Daca vrei sa se instaleze un joc pe SD Card (Tu downloadandul de pe telefon), trebuie sa treaca intai prin memoria interna. Deci daca mai ai 100MB liberi, nu o sa poti sa iti instalezi un joc mai mare de 100MB (chiar daca pe SD Card mai ai 5GB)
Unele jocuri pur si simplu nu sunt facute pentru mutarea pe card.
Sper ca te-am putut ajuta!

| AlexUnderADS a răspuns:

Da, se pot.