| anonim_4396 a întrebat:

Servuz TPU! Am cumpărat recent o cartela Telekom fără credit, cu număr și nu știu cum Dumnezo sa o activez. Am încercat sa o reincarc online pe site-ul Telekom, dar apărea eroare ca cică numărul nu este operat de ei. Am mers la un,, ATM,, de acela la care poți efectua plăti, am selectat reincarcare credit mobil, am accesat operator Telekom, am selectat reincarcare 5 euro, am tastat numărul și scria ca numărul nu exista.
Nu am nici o cartela razuibila sau ceva de genul. În pachețelul cartelei se afla slotul Sim, Micro-sim și nano-sim, un ghid și atât.

Mulțumesc pentru orice răspuns.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și eu am trecut la telekom, însă am cumpărat o cartelă cu credit și opțiune pe ea ( 6 euro). Eu nu am avut probleme. Ti-as recomanda un apel la 1234 ( poate asa se activează, apelând de pe acel număr). Practic la 1234 îți urează bun venit mai întâi, îți prezenta opțiunile și alte drăcii. Cred ca abia apoi se activează. Nu știu sigur.

In ghid nu specifica nimic cum activezi cartela sim?

| MihailoviciS a răspuns (pentru anonim_4396):

Am rezolvat. Se pare ca, cartela pe care am achiziționat-o eu avea nevoie de un card cu credit, dintra cela razuibil. Am sunat înainte de toate la call service, și am fost îndrumat sa cumpăr cardul cu credit. Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Singura solutie este sa mergi la sediul telekom sa iti incarce ei cartela sau sa o activeze pe asta care ai cumparat o