| Tiggrounex000Tpu a întrebat:

Slotul este blocat permanent (la telefon), se poate repara?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Apare si daca cartela SIM este scoasa?
Blocare ar putea fi doar la o retea anume, care se poate debloca la un service. Daca nu mai apare mesajul cu cartela scoasa, atunci mai mult ca sigur e vorba de asa ceva.

Oricum, daca-l duci la un service, atunci iti vor putea spune exact ce problema este si cum se poate rezolva.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Care, ce fel de slot?

| Tiggrounex000Tpu explică (pentru Bula):

Nu ştiu, adică când se deschide telefonul îmi apare : ''Slotul este blocat permanent'' adică slotul carteleveni cum ar.

| Tiggrounex000Tpu explică (pentru Bula):

Este un Orange Tado şi am pus o cartelă Telekom, când deschis telefonul îmi apare pur şi simplu : Slotul este blocat permanent.

| Bula a răspuns (pentru Tiggrounex000Tpu):

Apare si daca cartela SIM este scoasa?
Blocare ar putea fi doar la o retea anume, care se poate debloca la un service. Daca nu mai apare mesajul cu cartela scoasa, atunci mai mult ca sigur e vorba de asa ceva.

Oricum, daca-l duci la un service, atunci iti vor putea spune exact ce problema este si cum se poate rezolva.