| Cristi_3697 a întrebat:

Sony xperia arc s sau Allview H2 Quad? De ce? Si va rog fara comentarii de genul ca nu se compara,difera mult etc. Astea imi plac mie si nu stiu ce sa aleg. Allview'u e mai nou dar Sony e Sony, are camera mult mai buna si alte chestii. Precizez ca am gasit sh la 550 Allview sigilat. si Sony 600lei garantie 1 an

1 răspuns:
| FIORI a răspuns:

Allview as alege.
De ce? Procesor quad core, nu dual ca la Sony (iar pentru aplicatiile noi trebuie unul cat mai capabil). Memoria ram e 512 mb la ambele... Si un alt plus pentru Allview e partea de sunet (facuta de cei de la yamaha).
Sa nu uit ca firma e la Brasov, deci daca ai probleme, si il trimiti la garantie, il trimiti in tara, nu pe alt continent cum se intampla uneori...
Arata si mai bine ca design, si nu stiu, daca tu tii neaparat sa platesti firma, e alegerea ta, dar din cele 2 e mai bun Allview.
Stiu ce inseamna si Sony, am avut xperia E, pana in august, si a fost ok, dar deloc impresionant.