| 99NYC a întrebat:

Tocmai mi-am scapat Samsung-ul pe jos laughing si s-a fisurat unpic ecranul, ii o linie (taietura) pe tot ecranul; deocamdata ecranul nu este ciobit, adica nu a sarit nicio bucatica din ecran, este destul de fin tot ecranul. Ar mai avea rost sa pun o folie de sticla (aia de protectie)? ...ma gandesc ca poate tot o sa se ciobeasca pana la urma ecranul dar mult mai greu?

Răspuns Câştigător
| dfeel a răspuns:

Stiu pe cineva care are asa un S5 de foarte mult timp si nu are nimic.
Acum ideea e ca o folie de sticla nici nu se va lipi bine in zona respectiva deci nu e chiar viabila.
Parerea mea e ca ori schimbi displayul (sau doar touch-ul daca il gasesti separat) ori mai mwrgi cu el asa dar fara folie.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parerea mea este sa te duci cu el la un service si sa schimbi ecranul. Si dupa poti pune si folie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai întâi schimbai ecranul, si după ii poți pune folie